Влада штатів та місцева влада закликають адміністрацію Байдена терміново поновити програму переселення біженців у 2023 фінансовому році 

Ще ніколи штати та громади по всій країні не мали такої нагальної потреби продемонструвати свою підтримку біженцям і Програмі прийому біженців США – позапартійній програмі, що з 1980 року пропонує біженцям безпеку та можливість розпочати нове життя.

 

Впродовж останнього року американці по всій країні радо зустрічали людей — включно з афганцями та українцями — які шукали безпеки, рятувалися від загроз, переслідувань і війни на своїх батьківщинах. Релігійні спільноти, ветерани, навчальні заклади, лідери бізнесу та звичайні громадяни об’єдналися навколо спільної мети: дати нашим новим сусідам шанс відновити своє життя в безпеці. І завдяки цьому усі вони отримали можливість краще пізнати один одного.

 

Втім, 100 мільйонів людей у всьому світі – від Демократичної Республіки Конго до М’янми, Сирії, Венесуели та інших країн – опинилися в стані примусово переміщених осіб, що є новим найбільшим показником. За оцінками Агентства ООН у справах біженців, серед цих людей 1,47 мільйона осіб потребують термінового доступу до переселення цього року.

 

На жаль, у 2021 фінансовому році Сполучені Штати переселили найменшу кількість людей за всю історію програми біженців. І хоча адміністрація Байдена поставила гідну мету переселити 125 000 людей у 2022 фінансовому році, наразі виглядає так, що США встигнуть переселити лише невелику частину цієї кількості. Наступного року ми зобов’язані краще впоратися з цим завданням. 

 

Біженці є надзвичайно важливою частиною соціального, культурного та економічного життя Америки. Вони активізують нашу економіку, привносять інновації в наші міста та роблять наші громади сильнішими завдяки внеску в наше суспільне життя та розвиток культурних інституцій. Ми хочемо висловити підтримку Президенту та закликати його виконати свої зобов’язання щодо переселення біженців зараз і наступного фінансового року – забезпечивши програму переселення достатніми ресурсами, щоби вона могла відповідати на нагальні гуманітарні потреби.

 

В очікуванні щорічного рішення Президента щодо того, яку кількість біженців США переселять наступного фінансового року, цей позапартійний лист, автором якого не  означена жодна з установ, підкреслює, наскільки життєво важливими є біженці для наших громад, і чому нам потрібна надійна, добре фінансована система для їхнього прийому. 

 

 

***

Будь ласка, ознайомтеся з наведеним нижче текстом листа, що наразі надсилається Президенту. Якщо ви хочете підтримати цю кампанію, ви можете зв’язатися зі своїм обраним посадовцем від штату чи місцевої влади за цим посиланням.

 

Програма автоматично створить електронного листа всім членам ради вашого міста, навіть тим, які не представляють вас безпосередньо. Якщо є такі обранці, до яких ви не бажаєте звертатися, перегляньте список та зробіть їхні імена неактивними.

 

***

 

———— ТЕКСТ ЛИСТА ————

 

Президенту Джозефу Р. Байдену-молодшому

Білий дім 

Пенсильванія-авеню (північний захід), 1600 

20500, Вашингтон, округ Колумбія 

 

Шановний пане Президенте!
Як лідери наших громад та виборні посадовці на всіх рівнях влади штатів та місцевого самоврядування, ми пишемо вам сьогодні, щоб висловити нашу рішучу підтримку захисту та переселенню біженців у Сполучених Штатах. Ми закликаємо вашу адміністрацію виконати свої зобов’язання щодо переселення біженців у 2023 фінансовому році та надати пріоритет відновленню відповідної інфраструктури для переселення у нашій країни, щоб ця мета була досягнута.

Переселення – це не тільки порятунок для самих біженців, воно також вдихає життя у наші громади, зміцнюючи нашу економіку та громадські інститути. Ми закликаємо вас зважати на голоси обраних лідерів по всій країні, об’єднаних на підтримку цієї рятувальної програми. Як показав наш досвід евакуації афганців, котрі перебувають у зоні ризику, та наша відповідь на війну в Україні, збереження та інвестування в переселення біженців є ключовими для ефективного та гуманного реагування на надзвичайні ситуації з біженцями, а також для продовження лідерства США у справі захисту тих, хто потрапив у тривалі конфлікти у всьому світі.

 

Міжнародна спільнота стикається з вимушеною міграційною кризою надзвичайних масштабів, вирішення якої вимагає сміливого керівництва, інноваційних рішень та внеску усіх країн. Агентство ООН у справах біженців нещодавно повідомило про безпрецедентні показники: 100 мільйонів людей у світі є примусово переміщеними особами, 42 відсотки з них – це діти. Серед цієї кількості, за оцінками Агентства ООН, 1,47 мільйона біженців потребують доступу до переселення цього року. Втім, шанс на переселення отримують лише менше одного відсотка.

 

Оскільки ця надзвичайна криза біженців розгортається всією планетою, у нас є можливість підтвердити лідерство США та наші зобов’язання перед світом і нашим народом, вітаючи біженців у наших громадах. Як обрані лідери, ми постійно чуємо від наших виборців, що вони підтримують переселення біженців. Від зустрічі сімей у аеропортах до допомоги на уроках англійської мови та автобусних маршрутах — наші громади раді вітати біженців. Громадяни знають, що біженці змушені були тікати, щоб врятувати свої життя, а тепер шукають безпечне місце, яке вони знов змогли б називати своїм домом.

 

У 2021 фінансовому році США переселили 11 411 біженців, що є найнижчим показником за будь-який рік ведення цієї статистики. Ми схвалювали ваші дії щодо збільшення показників прийому біженців до 125 000 осіб у 2022 фінансовому році, але, на жаль, зараз ми досягаємо менш ніж 15 відсотків цієї кількості. Переселення є важливим шляхом біженців до постійної безпеки. Нещодавній поворот Сполучених Штатів до пропонування тимчасових шляхів переселення, як ми спостерігали, наприклад, під час евакуації афганців до США, є прямим наслідком недостатнього фінансування процесу переселення, який через це не може бути належним чином адаптованим до потреб надзвичайних ситуацій.

 

Ми можемо і мусимо зробити більше. Наші громади готові прийняти біженців, які потребують допомоги. Ми закликаємо вашу адміністрацію подвоїти виділення ресурсів, необхідних для поновлення програми переселення, щоб прийняти більше біженців наступного фінансового року.

 

Біженці приносять величезну цінність нашим громадам. Вони активізують нашу економіку, забезпечують інновації в наших містах та роблять багатшими наші громадські та культурні установи. Біженці – це студенти, власники бізнесу, віддані працівники, клієнти, виборні посадовці та лідери громад. Вони всіляко втілюють те, що означає бути американцями.

 

Ми стаємо кращими й сильнішими завдяки біженцям та їхнім родинам. Як обрані посадовці на рівні штатів та місцевих влад, ми закликаємо вас відновити статус нашої країни як лідера з прийому біженців, забезпечивши доступність достатніх ресурсів для поновлення програми переселення та виконання цілей переселення на 2023 фінансовий рік.

 

Ми сподіваємося, що ви візьмете до уваги наше сильне бажання прийняти біженців під час ухвалення вашого рішення.

 

Щиро,